Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola Nové Zámky

Najvzácnejšie v živote nie sú veci, ale prežité chvíle. Niektoré pretrvajú akoby večnosť, iné sú len krátke okamihy, ale rovnako významné. Všetky jednotlivé kúsky dotvárajú skladačku nášho života. Medzi najkrajšie časti tohto diela patria určite aj okamihy na strednej škole. Tá pred pár rokmi otvorila svoje brány našim štvrtákom a dala im možnosť stať sa súčasťou formovania, ktoré robí z ustráchaných žiakov vyspelých študentov.

10. 5. 2024 sme sa s našimi štvrtákmi oficiálne rozlúčili na pôde školy. Rozlúčka prebiehala v slávnostnej atmosfére, ktorú otvorili po hymne SR naše recitátorky - Natália Babicová z III. PSS a Csenge Sárközi zo IV. B triedy. Po predstavení štvrtákov a príhovore pani riaditeľky predniesli príhovory naši mladší žiaci (Gréta Takáčová a Kloé Kovácsová) a napokon sa prítomným prihovorili aj štvrtáci (Michaela Vanyová a Csenge Sárközi). Súčasťou rozlúčky boli ocenenia štvrtákov, ktorí si z rúk svojich triednych prevzali knižné ceny. Poslednou časťou rozlúčky boli nominácie najúspešnejších štvrtákov, z ktorých mal byť vyhlásený Absolvent roka 2023/2024. Nominovaní boli: Viktória Štefanková, Sabína Oršová, Zoja Fichnová, Rebeka Rajkóová, Michaela Vanyová, Peter Čurlej a Laura Koložvári. Tento rok malo vedenie školy ťažkú úlohu a po dlhom zvažovaní sa po prvýkrát stalo, že absolventi boli dvaja. ABSOLVENTI ROKA 2023/2024 sa stali Viktória Štefanková, Sabína Oršová zo IV. A triedy. Všetkým srdečne gratulujeme!

Celú rozlúčkovú slávnosť pevne držali vo svojich rukách moderátorky: Michaela Juhásová (II. A) a Natália Babicová (III. PSS). Fantastický hudobný a spevácky výkon predviedli Sabína Oršová a Viktória Váczi zo IV. A triedy. Všetkým patrí veľké ĎAKUJEME!

Myslím si, že rozlúčka bola plná dojatia, spomienok, zamyslenia sa a možno uvedomenia si toho, že každý koniec je zároveň začiatkom niečoho nového. Štvrtákom sa pomaly končí jedna etapa ich študentského života, no zároveň sa otvárajú nové možnosti, nové príležitosti, nové skúsenosti. Veríme, že to, čo získali týmito štyrmi rokmi, vhodne využijú ďalej a že sa im bude dariť. Samozrejme, v prvom rade musia zvládnuť prvú skúšku dospelosti, ktorá ich v týchto dňoch čaká, a potom úspešne vkročiť do života dospelých.

Milí štvrtáci, milí maturanti, zo srdca Vám prajeme, aby ste úspešne túto skúšku zvládli, aby ste sa zodpovedne pripravili a svoje vedomosti aj využili, aby ste potom vykročili do života tou správnou nohou a aby ste boli na seba vždy právom hrdí.

Veľa šťastia!

FOTO

PaedDr. Monika Bednárová
koordinátorka Školského parlamentu