Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Hodina o Červenom kríži

MSCKNaša škola si každoročne pripomína na „Hodine o Červenom kríži“ narodenie Henryho Dunanta, významného človeka, nositeľa Nobelovej ceny za mier a predovšetkým zakladateľa najväčšej humanitárnej organizácie na svete – Červeného kríža.

Hodina o Červenom kríži sa uskutočnila 28. februára 2020 a už tradične bola určená pre žiakov prvých ročníkov. Touto neobvyklou hodinou žiakov sprevádzali členky Červeného kríža, Viktória Makovická a Ivona Zahoranová z II. A triedy a vedúca krúžku Červeného kríža PhDr. Mária Sebestyénová. Žiaci sa dozvedeli o histórii Červeného kríža, o motíve jeho vzniku, spoznali princípy Červeného kríža a pozreli si video „Príbeh jednej myšlienky“, ktoré im prinieslo prierez cez históriu až po dnešné fungovanie Červeného kríža vo svete. Či si niečo z hodiny zapamätali sme sa presvedčili pri riešení tajničky a pri súťaži o princípoch ČK. Samozrejme najlepší riešitelia nemohli zostať bez drobných darčekov, ktorými prispel Územný spolok SČK v Nových Zámkoch.

Žiaci odchádzali z hodiny bohatší o nové poznatky, a práve to bolo našim hlavným cieľom.

ozio_gallery_nano

PhDr. Mária Sebestyénová