Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Pomoc v Krízovom centre pre ľudí bez domova

V Nových Zámkoch sa pohybuje okolo 80 ľudí bez domova. Väčšina z nich sa zdržiavala v okolí železničnej stanice, kde to pre nich, ani pre ľudí, ktorí cestovali vlakom, nebolo kvôli pandémii najbezpečnejšie miesto, preto po nariadení vlády novozámocká radnica rozhodla, že im spraví útočisko v priestoroch odľahlého hotela. Ľudia bez domova musia prejsť prísnymi opatreniami, ak sa chcú ísť stravovať, osprchovať, ak chcú využiť zdravotnú pomoc.

Základným pravidlom je, že klienti nemôžu byť v prvom rade pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok. Ak by mal niekto zvýšenú teplotu a javil príznaky ochorenia COVID-19, pôjde do karantény, ktorá sa nachádzala vo vnútri hotela. S potešením Vám môžem oznámiť, že do dnešného dňa nebol nikto v tejto karanténe umiestnený. Ja ako dobrovoľník Červeného kríža som mala možnosť, byť súčasťou tohto úžasného projektu, a úprimne som za to rada, nadobudla som nové skúsenosti, spoznala nových ľudí.

Spolu pomôžeme!

Foto 1 Foto2

Patrícia Richterová, III. ZAA