Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.

Stredná zdravotnícka škola - Egészségügyi Középiskola
Nové Zámky

Festival Attilu Kaszása v umeleckom prednese poézie

Zväz maďarských pedagógov na Slovensku usporiadalo už štrnástykrát Festival Attilu Kaszása v umeleckom prednese poézie. Attila Kaszás, významný herec, ktorý pochádzal z obce Žihárec zo Slovenska, pôsobil až do svojej tragicky skorej smrti v divadlách v Budapešti. V minulom školskom roku sa súťaž realizovala online. Naše tri žiačky, Nikola Hrebíňová (I. PSM), Csenge Sárközi (I. B) a Brigitta Simigh (IV. PSM), tiež poslali svoje viedeá do súťaže. Po vyhodnotení súťaže počas letných prázdnin sme prednedávnom dostali správu, že všetky tri súťažiace sa umiestnili v krásnom bronzovom pásme.

Blahoželáme im a prajeme im ďalšie úspechy!

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövesége égisze alatt az idén rendezték meg tizennegyedik alkalommal a Kaszás Attila Versmondó Fesztivált. A felvidéki származású, tragikusan korán elhunyt nagyszerű színész nevét viselő fesztiválra az elmúlt tanévben online formában várták a szavalatokat. Iskolánk három diákja vett részt a megmérettetésen: Hrebíň Nikola (I. PSM), Sárközi Csenge (I. B) a Simigh Brigitta (IV. PSM) osztályos tanulók. A verseny kiértékelésére a nyár folyamán került sor. Mindhárom tanulónk a bronz sávban végzett.

Gratulálunk nekik a szép eredményhez, és további sikereket kívánunk!

PaedDr. Katarína Lukácsová