1945

Škola bola založená ako Štátna odborná škola pre ženské povolania v roku 1945.
1948

1951

V roku 1951 prišlo k premenovaniu školy na Zdravotnícku školu.
1960

Dnešný názov Stredná zdravotnícka škola je oficiálnym názvom od septembra 1960.
1966

Od roku 1966 sa každoročne otvára aj trieda s vyučovacím jazykom maďarským.

Od roku 1991 má právnu subjektivitu. Jej zriaďovateľom je VÚC Nitriansky kraj.

Škola bola založená ako Štátna odborná škola pre ženské povolania v roku 1945. Po februári 1948 sa pretransformovala na Vyššiu sociálno-zdravotnú školu. Bola jedinou školou poskytujúcou v tomto regióne možnosť pre dievčatá, získať úplné stredné odborné vzdelanie. V roku 1951 prišlo k premenovaniu školy na Zdravotnícku školu a dnešný názov Stredná zdravotnícka škola je oficiálnym názvom od septembra 1960. Od roku 1966 sa každoročne otvára aj trieda s vyučovacím jazykom maďarským.

Počas celého obdobia pripravovala stredných zdravotníckych pracovníkov v odboroch:

• ošetrovateľka
  • detská sestra
  • pôrodná asistentka
  • zdravotná sestra
  • všeobecná sestra
  • diplomovaná všeobecná sestra
  • diplomovaná operačná sestra
  • zdravotnícky asistent
  • masér
  • sanitár
  • praktická sestra
  • podológ

Od roku 1991 má právnu subjektivitu. Jej zriaďovateľom je VÚC Nitriansky kraj.

Az iskola története

1945-öt írtunk. Azt az évet, amikor városunk a legtöbbet bombázott város volt. Ehhez az időszakhoz köthető városunkban a Női Foglalkozások Állami Szakiskolájának megalapítása, amelyhez az egészségügyi dolgozók – ápolónők – középfokú képzésének kezdetei köthetők. A politikai rendszer változása után 1948 februárjában, miután elfogadták az egységes iskolatörvényt, az Állami Női Szakiskola átalakult a Felsőfokú Szociális és Egészségügyi Iskolává. Ez az iskola négyéves volt. Ágazatai a következők voltak:

• Ápolónő
  • Gyermeknővér
  • Szülésznő

1951-ben az iskola az Egészségügyi Iskola nevet kapta. Az egészségügy akkori igényeihez alkalmazkodva a négyéves tanulmányi idő 1953 és 1957 között háromévesre rövidült. 1959-től napjainkig a nappali tagozat négy-, az érettségi utáni képzés pedig kétéves. Az iskola mai neve – Egészségügyi Középiskola – az egészségügyi iskolák hivatalos megnevezése 1960 szeptembere óta.

Az iskola 1991-től önálló jogi személy. Fenntartója a Nyitrai Kerület Középszintű Területi Egysége.